This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.OK More information
U této jednotky je možnost odpočtu 21 % DPH
Back to selection I am interested

Unit no. 7203

Basic information
property ID DG7203
Ownership personal
Layout one room + kitchenette
Overall area 26.1 m²
Floor area 25.1 m²
Notes on price Stop dreaming about your new place to live!
Special price CZK 3 414 000
Price CZK 3 594 000
Floor 2 / 6
Lift yes
Cellar stall 1 m²
Type of building brick
State of building reconstructed
Unit state fit out

* Subject to VAT

Placement on the floor and in the building

Grébovka - 7203 - Placement on the floor and in the building
The newly renovated sunny unit oriented to the southwest offers a beautiful view of the Prague panorama. Units 1 + kk with an area of 26,1 m² are available in fit out design.

The residence has available common areas, reception, fitness and private parking.

This is an interesting and unique investment opportunity that will only increase in value in the future. Do not compromise and start a new life chapter with all the benefits that the project and its surroundings have to offer.

DEPO GRÉBOVKA is in Vinohrady which is a luxurious area in Prague. The project offers affordable housing with unique views just a few steps from Grébovka Park. The area comprised of the former royal vineyards has retained its charm to this day and provides a unique place to live.

Výborná investiční příležitost

Projekt Depo Grébovka nabízí stabilní výnos z pronájmu jednotky už v prvním roce!

Cena jednotky CZK
2 mil.
10 mil.
Vlastní prostředky %
10 %
100 %
Výše hypotéky 1386259 CZK
Úrok 2,10 %
Doba splácení

Výnos z pronájmu jednotky 118000 CZK/year 10,05 % p.a.

Splátka hypotéky
6825 CZK/month

Upozorňujeme, že investiční kalkulačka výnosů je doplňkovým nástrojem, který umožňuje pouze orientační výpočet výnosů. Skutečný výnos investice se může od vypočteného výnosu pomocí této kalkulačky lišit, zejména v závislosti na inflaci, vývoji finančního trhu a trhu nemovitostí či jiných nepředvídatelných okolnostech a také s ohledem na individuální jednání každého uživatele. Za přesnost a správnost výnosu investice nenese naše společnost žádnou odpovědnost a na výnos vypočtený pomocí této investiční kalkulačky výnosů nevzniká uživateli vůči naší společnosti žádný nárok.

YOUR QUESTIONS

Depo Grébovka is a unique project, just like each of our customers is unique to us. If you have any questions regarding the project, write to us and we will answer you forthwith.